Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie istnieje od 2002 roku. Od marca 2006 roku jako Stowarzyszenie Rozwoju. Jest organizacją pozarządową, posiadającą osobowość prawną pożytku publicznego...

utw nysa logo

   Nasz Uniwersytet powstał w 2002 roku z inicjatywy ówczesnego kierownika Domu Dziennego Pobytu w Nysie magistra socjologii Marka Święsa. Zaraził on swoim entuzjazmem grupę wykładowców. Wykłady i spotkania w DDP były jedną z form pracy terapeutycznej. Z czasem zaczęli przychodzić także inni, tylko na wykłady i inne zajęcia (np. lektoraty, zajęcia ruchowe).

  Wkrótce okazało się, że przerasta to możliwości organizacyjne i lokalowe Domu Dziennego Pobytu i że trzeba szukać większych sal na wykłady i nowych możliwości działania. 20 stycznia 2006 r. grupa słuchaczy postanowiła założyć stowarzyszenie, zwołała zebranie słuchaczy i przeprowadziła wybory do Zarządu Stowarzyszenia i Komisji Rewizyjnej oraz opracowała Statut.

   Środki na działalność pochodzą ze składek słuchaczy, dotacji sponsorów i członków wspierających oraz grantów pozyskanych w konkursach.

Nasza oferta programowa powstaje przy współudziale słuchaczy. Podstawowym zadaniem statutowym Stowarzyszenia jest przeciwdziałanie bezczynności i związanej z nią nudzie oraz odczuwania bezużyteczności, a także poprawa jakości życia osób starszych.

Najważniejszą wartością UTW jest przyjaźń i optymizm, które znajdujemy w naszych spotkaniach warto być z nami, stanowimy jedną wielką rodzinę.

 

Czytaj więcej >>

O Patronie >>

 

Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie

Skład Zarządu:

Michalina Danuta Podgórni – Prezes

Ewa Morel – Wiceprezes
Janina Chadryś – sekretarz
Zofia Słomska – skarbnik
członkowie Zarządu: Elżbieta Muszyńska, Jan Bagrowski, Czesław Mikrut, Zofia Niewęgłowska, Danuta Łabędzka, Marek Flakowski

 

Kontakt:

Biuro Uniwersytetu Trzeciego Wieku czynne:
od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30

Adres: 

Biuro UTW: budynek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie

48-300 Nysa, ul. Armii Krajowej 21

telefon 77-433-22-56 

adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr r-ku bankowego: BS Otmuchów o/Nysa
548872 1026 0031 5478 2000 0010

Informacja własna UTW

www.pwsz.nysa.pl/utw/

 

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper