Nowy DDP i mieszkania dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Gmina planuje budowę na placu obok Nyskiego Domu Kultury ponad 70 mieszkań. Ma tam też powstać na parterze Dzienny Dom Pobytu, gdyż stary DDP nie spełnia obecnych norm...

- W przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę mieszkań dla seniorów z funkcją dziennego domu pobytu. – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – Seniorzy stanowią u nas ¼ mieszkańców. Chcemy im pomagać. W tym celu gmina planuje powołać Towarzystwo Budownictwa Społecznego. To pozwoliłoby na zdobycie funduszy z Banku Gospodarstwa Krajowego i wsparcie rządowe. – Dzisiaj nowoczesny samorząd to taki, który myśli o seniorach. Będę pomagał w kwestiach związanych z powstaniem TBS-u, tak aby była to nowoczesna spółka realizująca bardzo szybko i bardzo sprawnie inwestycje, najpierw dla seniorów, a potem także dla osób niepełnosprawnych. – mówi Janusz Kowalski, były wiceprezydent Opola. – Służę swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczestniczyłem w podobnych projektach, gdy byłem wiceprezydentem Opola.

 na zdj. Janusz Kowalski (były wiceprezydent Opola) i Kordian Kolbiarz (burmistrz Nysy)

Budowa mieszkań ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku i potrwać około dwóch lat. Szacowany koszt inwestycji to 20 milionów złotych.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Aktualności

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper