Opolska Karta Rodziny i Seniora

Opolska Karta Rodziny i Seniora jest jednym z narzędzi w ramach Programu Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim do 2020 r. Karta skierowana jest do seniorów w wieku powyżej 65 roku życia i zamieszkałych w województwie opolskim...

Znalezione obrazy dla zapytania Opolska Karta Rodziny

Czytaj więcej >>

Wniosek w formacie doc. >> 
Wniosek w formacie pdf. >>

Regulamin wydawania i użytkowania Opolskiej Karty Rodziny i Seniora >>

Wypełniłeś wniosek i co dalej

Wypełniony wniosek można:

 • złożyć osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie lub Urzędzie Gminy - tam dostaniesz wniosek i odbierzesz później swoją kartę;
 • przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ale uwaga: wtedy musisz osobiście odebrać kartę w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, w Opolu przy ulicy Hallera 9, II piętro, pokój 206, aby uzupełnić podpis na wniosku;
 • wniosek możesz też wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole z dopiskiem "Opolska Karta Rodziny i Seniora".

Wszelkie formalności związane z wyrobieniem Opolskiej Karta Rodziny i Seniora można załatwić w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1a.

 Po złożeniu wniosku, jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione (zgodnie z zapisami regulaminu – tutaj) czas oczekiwania na Kartę wynosi około miesiąca.

Od momentu wydania Karty stajesz się Posiadaczem Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, która ważna jest bezterminowo – w przypadku osób, które ukończyły 65 lat.

W 2014 roku złożono 77 wniosków o wydanie Kart (OKRiS) dla seniorów, a w 2015 roku liczba złożonych wniosków uległa zwiększeniu do 91 wniosków dla seniorów.

Jeśli mieszkasz na terenie województwa opolskiego i ukończyłaś/eś 65 lat to możesz złożyć wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. 

Jakie przysługują zniżki?

Na naszej stronie internetowej na bieżąco informujemy o zniżkach:

 • dostępnych na terenie gminy, którą zamieszkujesz,
 • dostępnych na terenie całego województwa opolskiego – niezależnie od miejsca zamieszkania (oczywiście w naszym województwie)

Znajdź swoje zniżki >>

Co jest ważne !

Zniżki mogą się różnić – w przypadku, gdy wychowujesz więcej niż 2 dzieci – możesz otrzymać więcej zniżek, ale niekoniecznie. To Partner Opolskiej Karty Rodziny i Seniora – przedsiębiorca / instytucja decyduje o tym, jakie oferuje zniżki i dla kogo – my przekazujemy Ci informację na temat tych zniżek, dbamy o Twoje prawa i obowiązki jako posiadacza karty, a także pracujemy nad tym, aby oferowanych zniżek stale przybywało!

Więcej informacji

 • Regulamin Opolskiej Karty Rodziny -  dokument do pobrania (416.5 KB)
 • Złożenie wniosku i wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora - kliknij tutaj
 • Zniżki oferowane w ramach Opolskiej Karty Rodziny i Seniora - kliknij tutaj
 • Najczęściej zadawane pytania (tzw. FAQ) dotyczące Opolskiej Karty Rodziny i Seniora - kliknij tutaj
 • Aktualności dotyczące Opolskiej Karty Rodziny i Seniora - kliknij tutaj
 • Współpraca z gminami - kliknij tutaj
 • Współpraca z firmami / Partnerami Opolskiej Karty Rodziny i Seniora - kliknij tutaj
 Informacja z: http://www.ssd.opolskie.pl/page/114,opolska-karta-rodziny-i-seniora.html

Aktualności

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper