Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Niepełnosprawnych 2016

W piątek 9 września w parku parafialnym przy ul. Rodziewiczówny odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Niepełnosprawnych....

Wzięły w nim udział osoby objęte usługami opiekuńczymi przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Impreza od kilku lat organizowana jest cyklicznie. 

image

- Jest to jedyna taka okazja, gdy możemy naszych podopiecznych wyciągnąć z domu. - mówi Krystyna Galińska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. - Grupa którą się zajmujemy to na ogół seniorzy, którzy praktycznie w ogóle nie wychodzą i 24 godziny na dobę spędzają w czterech ścianach swojego mieszkania. Taki piknik powoduje, że mogą choć na chwilę wyjść  i spotkać się ze swoimi rówieśnikami. Piknik to także doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej, ponieważ usługi specjalistyczne świadczone są np. także dzieciom, które również biorą udział w imprezie. 

image image

 By wszyscy uczestnicy czuli się komfortowo piknik przebiegał w iście rodzinnej  atmosferze. Było pyszne jedzenie, gry i konkursy z nagrodami oraz występy chóru Relaks, a także dzieci ze szkoły specjalnej prezentujących widowisko taneczne.  Na pikniku pojawili się  Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i jego Zastępca Piotr Bobak, który wziął nawet udział w widowiskowej konkurencji obierania ziemniaka plastikowym nożem.

Piknik został zorganizowany przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i przez stowarzyszenie „Promyk Nadziei”, który świadczy w OPS specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi.   

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Aktualności

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper