Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
Wizyta we Wleniu 4.09.2017r
środa, 11 styczeń 2017 20:58

Wizyta seniorów z Wlenia w Nysie

Napisał

W piątek 7 lipca 2017r., na zaproszenie  Rady Seniorów w Nysie, gościliśmy 23-osobową grupę seniorów i członków Rady Seniorów z Wlenia. Nysa była końcowym etapem wycieczki seniorów do Kotliny Kłodzkiej. Pogoda i humory dopisały...

Była to wycieczka z inicjatywy członków Rady Seniorów we Wleniu, przy wsparciu burmistrza Wlenia Artura Zycha. Seniorzy zwiedzili wcześniej krzywą wieżę i zamek w Ząbkowicach Śląskich oraz kopalnię złota w Złotym Stoku. 

W Nysie odbyło się krótkie spotkanie przedstawicieli obydwu Rad Seniorów. W związku z przedłużeniem wcześniejszego etapu wycieczki, delegacja z Wlenia przyjechała do Nysy dopiero około godz. 15-tej i nie miała już czasu na dłuższy pobyt w Nysie. Dlatego też rozmowy o funkcjonowaniu obu rad zostawiliśmy na naszą jesienną rewizytę - zostaliśmy zaproszeni do Wlenia na wrzesień.

Po obiedzie udaliśmy sie na wycieczkę po zabytkowej części śródmieścia Nysy. Wyruszyliśmy spod pomnika Patriotów Polskich. Gościom towarzyszyli przedstawiciele nyskiej Rady Seniorów, którzy z dużym entuzjazmem opowiadali o swoim mieście i pracy. Przewodnikem "wycieczki" został Tadeusz Zdanowicz. 

fot. H. Kalinowski (link otworzy duże zdjęcie)

Seniorzy z Wlenia i Nysy pod pomnikiem Patriotów (Foto. Henryk Kalinowski)

Zobacz też >>

 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 27 styczeń 2018 18:26
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech